Аутизм в Україні

coop
Куди звернутися
Благодійні організації в Україні та інших країнах світу
donate
Для небайдужих
Інформація для тих, хто хоче і може
допомогти
links
Корисні посилання
Каталог інтернет-сайтів з проблеми аутизму
Про нас
Про нас
Про цей сайт і людей, які його роблять
trud

Громадське опитування «Аутизм в Україні сьогодні»: Три основні проблеми - фахівці, діагностика, чиновники

E-mail Друк PDF
Складність отримання професійного діагнозу через катастрофічну нестачу фахівців - головні проблеми, з якими сьогодні стикаються діти з аутизмом та їхні батьки в Україні. 
Такі підсумки громадського опитування, проведеного Фондом допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» напередодні 2015р., учасниками якого стали 24 громадські організації та понад 120 батьків дітей з аутизмом з усіх регіонів України.
Нижче, за кількісними показниками, розташувалися наступні питання - «неможливість вчасно почати корекційну роботу», «складність потрапити в школу» і «неможливість отримати дошкільну освіту». Це найбільш болючі питання, з якими доводиться жити дітям з аутизмом та їх батькам щодня.
«Ми займаємося цим питанням вже п'ять років, - каже засновник Фонду та Консул «Аутизм Європа» в Україні Інна Сергієнко, - і, на щастя, бачимо серйозні зрушення в суспільстві. Але інерційність і пасивність державного апарату занадто сильна. Чиновники будуть чинити опір, а ми - боротися. Надія - на нову владу і на людей, які в звичайному житті знають що це таке, на наше громадянське співтовариство, на журналістів і на міжнародні рухи».
За підсумками опитування, більше 60% заявило, що в 2014р. аутисти найбільше відчували підтримку від українських організацій, 27% - від міжнародних, і лише 6% - від державних органів влади. При цьому, 21% респондентів вважає, що ставлення українського суспільства до аутистів стало «набагато толерантніше».
Третина опитаних батьків (28%) «самі вирішують свої проблеми», але при цьому «надія на поліпшення ситуації» - переважна (81%).
Найближчим часом Фонд «Дитина з майбутнім» проведе повний аналіз даного опитування та надасть його результати для громадськості.
Такі підсумки громадського опитування, проведеного Фондом допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» напередодні 2015р., учасниками якого стали 24 громадські організації та понад 120 батьків дітей з аутизмом з усіх регіонів України.Нижче, за кількісними показниками, розташувалися наступні питання - «неможливість вчасно почати корекційну роботу», «складність потрапити в школу» і «неможливість отримати дошкільну освіту». Це найбільш болючі питання, з якими доводиться жити дітям з аутизмом та їх батькам щодня.«Ми займаємося цим питанням вже п'ять років, - каже засновник Фонду та Консул «Аутизм Європа» в Україні Інна Сергієнко, - і, на щастя, бачимо серйозні зрушення в суспільстві. Але інерційність і пасивність державного апарату занадто сильна. Чиновники будуть чинити опір, а ми - боротися. Надія - на нову владу і на людей, які в звичайному житті знають що це таке, на наше громадянське співтовариство, на журналістів і на міжнародні рухи».За підсумками опитування, більше 60% заявило, що в 2014р. аутисти найбільше відчували підтримку від українських організацій, 27% - від міжнародних, і лише 6% - від державних органів влади. При цьому, 21% респондентів вважає, що ставлення українського суспільства до аутистів стало «набагато толерантніше».Третина опитаних батьків (28%) «самі вирішують свої проблеми», але при цьому «надія на поліпшення ситуації» - переважна (81%).Найближчим часом Фонд «Дитина з майбутнім» проведе повний аналіз даного опитування та надасть його результати для громадськості.
 
You are here: Home Публікації Новини Громадське опитування «Аутизм в Україні сьогодні»: Три основні проблеми - фахівці, діагностика, чиновники